AXL، اولین کمپرسی کاملاً خودران اسکانیا

پس از رونمایی کانسپت NXT و برجسته ساختن توانایی‌های یک خودروی تجاری/اتوبوس خودران در شهر، اسکانیا محصول خودران دیگری را نیز معرفی کرده است.

پس از رونمایی کانسپت NXT و برجسته ساختن توانایی‌های یک خودروی تجاری/اتوبوس خودران در شهر، اسکانیا محصول خودران دیگری را نیز معرفی کرده است.

این تراک جدید اسکانیا AXL نام داشته و کانسپتی کاملاً خودران است و به همین خاطر فاقد هرگونه کابین می‌باشد. یک ماژول جلوی هوشمند جایگزین کابین سنتی کمپرسی اسکانیا شده اما با این وجود هم به راحتی می‌توان AXL را به عنوان یک اسکانیا تشخیص داد چراکه از سیستم مدولار کمپانی در دل طراحی خود سود می‌برد.

موضوع جالب اینکه AXL برخلاف اکثر کانسپت های خودران فاقد قوای محرکه‌ی تمام الکتریکی بوده و بجای آن از پیشرانه‌ی درون‌سوز با استفاده از سوخت زیستی تجدید پذیر استفاده می‌کند. این شرکت که تحت تملک گروه فولکس است خاطرنشان ساخته AXL نمونه‌ای از چگونگی ترکیب تکنولوژی‌های سنتی و جدید است. خب صحبت از تکنولوژی‌های جدید شد و باید گفت این کمپرسی مفهومی از دوربین‌ها، رادار، لیدار و جی‌پی‌اس استفاده می‌کند.

سایت های معدن و ساخت‌وساز بزرگ مکان‌های ایده آل برای کمپرسی‌های خودران هستند زیرا در این مکان‌ها کنترل زیادی روی ابزار و وسایل وجود دارد. برای مثال سیستم لجستیکی در معادن می‌تواند چگونگی کاربرد این کمپرسی‌ها را تعیین کند. در نظر داشته باشید که کانسپت کاملاً خودران اسکانیا برای کاربری در معادن طراحی شده و بنابراین هوشمندی کامل برای حضور در خیابان‌ها را ندارد.

اسکانیا در نظر دارد به یکی از اولین شرکت‌های بازار تبدیل شود که کمپرسی‌های سنگین کاملاً خودران را تولید می‌کند. چنین محصولاتی خواهند توانست نیازهای حمل‌ونقل و لجستیک را به‌صورت پایدارتری رفع کنند.